Legújabb cikkek

Nincs szükség az ifjúsági munkára!

A keresztyén családok azok a helyek, ahol a fiatalt a leginkább ismerik a szülei, így a hitbeli kérdéseiben, kihívásaiban is ők tudnák a leginkább tanítványozni, pásztorolni, tanítani, akkor miért van szükség ifi vezetőkre, akik réteg alkalmakon foglalkoznak a fiatalokkal?

Értelem, érzelem és segítség – kiégéssel való megküzdés

Mit tudunk tenni? Mit tehet az, aki egyedüli szolgáló az ifiben? Mit tehet az, aki néhány fiatalért küzd évek óta, és nem érez támogatást sehonnan? Hogy lehet úgy beszélni erről, hogy a kiégésmegelőzés és a megküzdés ne egy újabb feladat legyen a listán?

Kategóriák


Minden cikkünk


(Nem annyira) csendes éj…

Advent és Karácsony az év legszebb, legbékésebb időszaka.  Vagy mégsem? Rengeteg konfliktushelyzet és plusz teher jöhet és jön ezzel az időszakkal ifisek, szolgálók, ifivezetők, lelkészek számára egyaránt.

Téged mi határoz meg?

Mikor fiatalok között szolgálunk felmerülnek bennünk és másokban ezek a kérdések is: Ki vagyok én? Jó-e az, amit csinálok?

“A fiatalok a jövő gyülekezete.” Tényleg így van ez?

A Filippi levél legelső szavaiban Pál, Krisztus különleges, apostoli autoritásra elhívott embere úgy beszél Timóteusról, aki Pálnak egyébként “lelki gyermeke”, egy fiatalember, akire még később, efézusi gyülekezetvezető korában is fiatalként utal, szóval erről a “nagyifis srácról” úgy beszél Pál, mint vele együtt Krisztus Jézus szolgái, rabszolgái.

Munka/suli + szolgálat… hogyan?

Amikor az Ifjúságépítőkhöz csatlakoztam munkatársként, akkor célként tűztem ki magam elé: segíteni szeretnék a rohanó, munka és suli mellett szolgáló ifivezetőknek, mert nekem most szuper, hogy munkaidőnek számít 8 órányi ifiszolgálat, de hogyan tudom gyakorlatias tippekkel segíteni azokat, akik továbbra is úgy szolgálnak, ahogy én ezelőtt kb. 6 évig?

A szülők nem az ellenségeink?

Ifjúsági munkában, szolgálatban végzett években megtapasztalhatjuk és megtanulhatjuk, hogy hogyan érhetjük el könnyen a fiatalokat, milyen programokat szervezzünk, hogy el is jöjjenek rá, hogyan tudjuk őket megszólítani, Isten igéjét megismertetni velük.

Ifjúsági munka – Vajon jól csinálom?

Ifjúsági munka… Ha ezt a szót hallom, sok minden az eszembe jut erről, de az közel sem tartozna ide első jellemzésként, hogy egyszerű, stresszmentes, kikapcsolódást ad, vagy kudarcmentes.

Közösségépítés az ifiben 2.

Mit tehetünk, hogy az ifi a gyülekezet része legyen, ne egy attól független kisközösség? Mit tehetünk, ha túl különböző fiatalok vannak az ifiben? Mit kezdjünk azzal, ha klikeksedik az közösségünk?

Ravasz László véleménye az Ifjúsági szervezetekről

Sokszor lehet konfliktus az Egyház és a missziós szervezetek között. Ezekben a vitákban felmerül, hogy azokat a missziós feladatokat, melyeket az Egyház magáénak vall, miért a szervezetek végzik, a gyülekezeteken kívül.

Az érett és egészséges hit

Szoktál gondolkodni azon, hogy milyen az érett, az egészséges hit? Fejben ott vannak a kisebb-nagyobb célok, de mi felé akarjuk segíteni a fiatalokat folyamatosan?

Hogyan segítsünk a tiniknek imádkozni?

Az elmúlt években sokat küszködtem azzal, hogyan tudnék segíteni a diákjaimnak abban, hogy rendszeresen imádkozzanak. Nem könnyű rávenni őket, hogy minden nap szánjanak időt az imádkozásra.

Mitől lehet jó egy csoportbeszélgetés?

Sok fiatal magától is megnyílik, sok csoport magától is jól működik, sok vezető, ösztönösen jól vezet beszélgetést, de vannak akik küzdenek a csoportbeszélgetés beindulásával, a csendekkel, a beszélgetés akadozásával, a visszahúzódni vágyó fiatalokkal.

Mi várható el egy fiataltól?

Elvárás lehet bennünk sokszor, hogy a fiatalok az alkalmakon végig figyeljenek, az ige megérintse őket és egymást is szeretni tudják. Akár ifit, egyetemi kört, hittant vagy missziós programot tartunk, akár első alkalomról vagy sokadikról van szó. Sokszor viselkedési elvárást támasztunk magunkban a fiatalok felé.

Iskolai bántalmazás

A héten a hírekben és a közösségi médiában is szerepelt egy 16 éves fiú tragikus története, aminek részleteit nem ismerjük, de az iskolai bántalmazás, mint tényező megjelenik benne.

Ifi tematikák – 6 példa

Íme 6 különböző féléves terv a heti alkalmaitokhoz. Ha nem tudod mi legyen az ifiken, sokszor ad hoc alakul a téma, akkor segítség lehet ez a néhány inspiráló tematika.

Isten terve az életemmel – ifióravázlat

Az én ifiseim most pont az útkeresés időszakéba léptek. Már nem csak poénból kérdezik tőlük a szülők, rokonok és tanárok, hogy mivel fognak foglalkozni, ha felnőnek, hanem komoly kérdésként szegezik nekik, amire gyors és lehetőleg olyan választ szeretnének kapni, ami mindenkinek tetszik.

Tim Keller a fiatalokról

“Ha szülőként vagy ifi vezetőként azt szeretnénk hogy gyermekünk vagy fiataljaink szíve Krisztus és az ő evangéliuma felé forduljon, valamit kezdenünk kell azzal, hogy a kultúra magától értetődő igazságként misztifikálja a hiedelmeket.

Visszatekintő-szélnek eresztő alkalom – Tippek a nyári táborhoz 5.

Neked is van mit mesélned az előző évről? Ja, vagy pont hogy nincs…? Az ifitábor kimagasló lehetőség, hogy megélhessük a közösség erejét, osztozhassunk egymás örömében vagy fájdalmában, és felfedezzük, hogy mennyi minden köt és kötött össze minket egész végig az elmúlt másfél évben is!

Ajándék ötletek – Tippek a nyári táborhoz 4.

Mit tanulhatunk a cserkészektől? A cserkészek már távolról felismerhetőek az egyenruhájuk miatt. Bár többféle egyenruha, kitűző, nyakkendő van náluk is, látszik, hogy összetartoznak. A különböző táborokban, beavatásokon, nagy eseményeken sokféle emléktárgyakat szerezhetnek vagy kapnak. Ezek mind identitást erősítő tárgyak.

Mi értelme az ifi táboroknak?

A táborok egyik legnagyobb erőssége, hogy megszakítják a hétköznapi rutint. A fiatalok nagyon könnyen válnak lelkileg kiüresedetté a mindennapok ismétlődésében és megszokásában. Isten pedig használhatja ezeket a táborokat, programokat, hogy megtörje a berögzült gyakorlatokat és belépjen a mindennapjaikba.

Dogmatika fiataloknak

Amennyiben nyári olvasmányként rendszeres teológia böngészésére vágytok vagy van körülöttetek olyan fiatal, aki ez iránt érdeklődik, akkor jó szívvel ajánljuk ezt a fiataloknak készült, ötletes kiadványt.

Hogyan gyűjtsük újra össze a fiatalokat?

Van ahol megerősödtek és megújultak a közösségek az elmúlt másfél évben, van ahol pedig szétszéledtek és nehéz újra összekovácsolni a közösséget. Azoknak segítség ez a poszt, akik össze szeretnék gyűjteni a fiatalokat a járvány okozta megtépázottság után.

Az olimpikon lelkész és ifimunkás

Kóczán Mór református lelkipásztor már életében legenda volt, korának világhíres atlétája, hiszen ő nyerte a magyar gerelyhajítás első olimpiai érmét is. Ezeket a szenzációs eredményeket úgy érte el, hogy mindvégig gyülekezeti lelkészként szolgált. Nem függesztette fel állását a sportkarrierért, hanem szépen összehangolta a két tevékenységét.

Szombat-napi küzdelmek…

Tippek kezdő pihenőknek Miért érzem fáradtnak magam egy egyszerű hétvége után? Hova tűnik első nap a szabadságom enegriája? – kérdezem magamtól újra és újra. A mély, valódi pihenés nem egyszerű – gyakorolnunk kell. – állítja egyöntetűen az újságíró, az igehirdető és a lelkigondozó is. Véletlen lenne?

Visszatérés az offline világba

Kiket kell majd megszólítanunk, ha szeretnénk offline ifit koronavírus után? Ne várjuk el, hogy a fiataljaink csak úgy átjönnek az onlineból az offline alkalmainkra. Csalódás fog érni minket, ha erre készülünk. Főleg, ha még új tagok is lettek az online időszak alatt.

Távolba meredős kérdések

Állítólag a Ford vezérigazgatójának van egy napi szokása, hogy napi 1 órán keresztül csak néz ki az ablakon és gondolkodik. Nem az aktuális teendőkön, hanem a nagyobb távlatokon. Mark DeVries – a Sustainable Youth Ministry vezetője szerint – az ifjúsági munkában szükség van erre a heti kitekintésre.

Kapcsold ki a kamerát!

Az egyik nagy kihívás az online ifikben, hogy rengeteget nézi magát az ember a képernyőn. Ez pedig közösségileg, teológiailag is rossz irányba vihet, mert magam kerülök a középpontba.

Kiskorúak az interneten. Mi lehet a gond?

A The Social Dilemma c. filmhez kapcsolódó cikksorozatunk 3. része Az internet alapvetően irtó hasznos eszköz: mint minden technológiai újítás, mára nélkülözhetetlen módon járul hozzá a társadalom működéséhez, ismerete a jóléti társadalmakban már a gyermekek “alapműveltségéhéz” is hozzátartozik.

Önkéntes-lehetőségek

Hogy hova? Gyűjtöttünk nektek olyan lehetőségeket, amik egy karnyújtásnyira vannak, de könnyen lehet, hogy sose hallottál róluk! Meg olyanokat is, amikről közvetlen ismeretségi körből hallottunk nagyon jókat.

Kamaszpercek – kutatás

Lehet már rájöttetek, hogy odavagyunk a kutatásokért, főleg azokért, amik kamaszokról szólnak. Ifivezetőkként, tinédzserek közt szolgálókként nagyon fontosnak tartjuk, hogy ismerjük azokat, akikkel dolgozunk- tudjuk mivel küzdenek, miben vannak, miben kell segítenünk őket.

Mivel küzdenek a tinik?

A 2019-es IVK-n, márciusban, megkérdeztük a résztvevőket két fontos dologról: 1. Szerinted mivel küzdenek manapság leginkább a tinik?2. Milyen téma érdekel téged ifivezetőként?

Alvás. Hiány?

“A Z generációs gyerekek krónikus alváshiánnyal küzdenek… A modern eszközök, amelyek alapvetően a mindennapos kommunikáció megkönnyítésére szolgálnak, végtelen napokat hoztak létre…

Kortársorientáció – kortárskötődés

Korunk egyik kortünete, ha kamaszokról van szó.A mai kamasz generáció az elsődleges kötődési szálait már nem a szüleihez vagy felnőtt tekintélyszemélyekhez (tanárok, idősebb rokonok stb.) fűzi, hanem a saját kortársaihoz.

Vezetőnek lenni 2.

2. rész: Mi tart meg a felelősségben? Avagy az öt pillér Egy izgalmas modellt mutatunk be a valódi vezető „tartóoszlopairól”

Vezetőnek lenni 1.

Ebben a cikksorozatban remek, könnyen használható szempontokat és modelleket mutatunk be, amelyek segítenek beletekinteni, hogy vajon hogyan gondolkodunk a vezetésről egyáltalán, mik a vezetés alapjai, és ránézhetünk saját belső működésünkre, ami igen jelentős mértékben meghatározza, hogy mi zajlik körülöttünk.

Segítség szülőknek

Elindultak a házi iskolák. Már rég kérdeznek a fiatalok a vírusról, az online térben maguk is tájékozódnak és híreket gyűjtenek. “A felnőttek idegesek, bizonytalanok, a vírus okozta -percről percre változó- hírek és álhírek között nehezen tájékozódnak”.

Klímaszorongás és öko-gyász

A klímaváltozás, klímakatasztrófa, ökológiai krízis fogalmakra már-már kezdünk immunissá válni, mert annyira elárasztottak minket ezekkel a hírekkel az utóbbi időben. Azonban a fiatalokkal való munkánk során sokszor szembesülünk azzal, hogy a kamaszokat mennyire foglalkoztatja, szorongatja, sőt rémiszti a klíma téma.

Ötletek a húsvéti online ifihez

Noha nem könnyű megélni azt, hogy nem ünnepelhetjük a gyülekezet közösségében Jézus Krisztus feltámadását, remek hír, hogy a modern technológiának köszönhetően online mégis ünnepelhetünk együtt. Megosztunk veletek néhány tippet, amelyek segíthetnek a felkészülésben:

Mi van a színfalak mögött?

Sokszor mi is keressük az utat, hibázunk. Az online csatornákon keresztül talán magabiztosnak tűnünk, pedig sok kérdés is van bennünk. Lelkesedünk azért, amit végzünk, de sokat kell még tanulnunk. Nem tudunk többet, mint társaink és sokakkal együtt szolgálunk az ifjúsági munkában.

Játsszunk, de ne érjünk egymáshoz?!

Mit csináljunk, amikor legközelebb találkozunk? Összegyűjtöttünk olyan, eszközt alig igénylő játékokat, ahol egymás érintése nélkül játszhattok a csoporttal, kint és bent is.

Hány éves korig maradhatsz az ifimunkában?

30? 25? 40? Miért is kötjük ezt életkorhoz? A tanárt miért nem korlátozzuk életkorban, aki fiatalokkal foglalkozik egész életében? Ha már itt tartunk, miért életkorhoz kötjük az ifimunkát, miért nem adottságokhoz?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 4.

Elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Negyedik (egyben utolsó) rész: Mitől élő egy gyülekezet?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 3.

Új, elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Harmadik rész: “Mert soha nem is jártak” – Hogy van ez a Bibliában?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 2.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Második rész – A gyülekezetek felelőssége

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 1.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Első rész – A fiatalok társadalma

A kamaszok istenképe és hitfejlődése 3.

A Fowler-féle hitfejlődési stádiumokat figyelembe véve a kamaszok és a fiatal felnőttek nagy része a szintetikus-konvencionális szakaszban (3.) tart, de néhányan úton lehetnek az elkötelezett hit felé, azaz az individuális-reflexív hitstádium (4.) felé.

A kamaszok istenképe és hitfejlődése 2.

A gyermekkort és annak fogalmait, képeit lassan maguk mögött hagyva a kamaszok indirekt módon kezdik el “megjeleníteni”, “megfogalmazni” Istent, tehát az ember és a természet ábrázolásán keresztül.

A kamaszok istenképe és hitfejlődése 1.

Istenképünk egész életen át fejlődésben van és a kamaszkor ebből a szempontból is egy nagyon izgalmas időszak. Kamaszkorban az istenkép fogalmi kidolgozása zajlik,a serdülőkor éveiben kap helyet az a folyamat, melyet az istenkép egyidejűleg lezajló beépülésének, megszemélyesítésének és absztrakciójának lehet nevezni.

Visszatekintés, elengedés, tervezés

Mindannyian kezdjük érezni a félév végének és a nyár új kihívásainak közeledtét. Az ifimunkában az iskolai tanév vége és a nyár kezdete egy új időszak. Idén ez különösen extrém, hiszen a tavasz sem volt szokványos, így talán még nagyobb váltás ez a mostani nyár- több bizonytalansággal, olyan feladatokkal, amik eddig nem voltak, másfajta szabadidővel.

Ünnepeink fontossága

A 21. század digitalizált, egyre elszigetelődő társadalmában az ünnepeink és rituális összejöveteleink fontossága és értéke szép lassan elhalványul. A családok szétszóródtak a világ minden tájára, a szabadidőhöz és munkához, hagyományokhoz és családi szellemi örökségekhez való viszonyulás is megváltozott az elmúlt évtizedek alatt.

Jöhet egy kis internetfüggőség?

Vajon gondoltuk volna pár héttel ezelőtt, hogy az internet, a különböző közösségi média portálok és az online tér az eddiginél is fontosabb szerepet tölthet be a mindennapjainkban? Az otthonról végzett munka (home office) és az iskolák bezárása miatti otthoni tanulás megköveteli a különböző online platformok, videókonferencia-megoldások, videóüzenetek stb. fokozott használatát.

Hogyan találjunk szolgáló társakat?

A cél az új szolgálók bevonásával nemcsak az, hogy kevesebb legyen rajtad, hanem hogy még inkább azzal tudj foglalkozni, ami az ajándékod és vezetőként feladatod. Továbbá az új szolgálók bevonásával nemcsak te, de maguk a fiatalok is nyernek, nekik is több lesz.

Ideális hét karantén idején fiatalok számára

ÚJ karantén 🚧 sorozatunkban hetente jelentkezünk ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? A héten minden napra egy tipp, hogy a közösségetek ne szét essen, hanem megerősödjön ebben az időszakban.

Miért égnek ki az ifivezetők?

Te mibe fáradsz bele a legjobban? Egy júniusi ifjúsági kutatás alapján az elszigeteltség / magány, a lelki kiüresedettség, a vezetőlelkésszel való nehéz zöld ágra verődés és a túl sok kritika az a négy fő indok, ami miatt az ifjúsági vezetők kiégnek.

Ifitábor megbeszélés

Többen szervezitek az ifitábort, vagy csapatban vagytok év közben? Akkor elkerülhetetlen, hogy legyenek megbeszéléseitek. Íme Szabados Ádám remek gondolatai és cikke linkelve, hogy mi módon lehet konszenzusosan vezetni és megbeszélést tartani. Csak ajánlani tudjuk.

Éjszakai ötletek – Tippek a nyári táborhoz 2.

Miután leszáll az éj és sötét lesz, hirtelen minden sokkal izgalmasabb és mozgalmasabb az ifitábor területén. Nem tudom, nálatok ez hogy van, de a mi ifiseink esti terveinek repertoárjában az alváson kívül szinte minden szerepel. És ha már egyszer aludni nem akarnak, akkor miért ne csinálnánk közösen valami mókásat este is?

Keretmese – Tippek a nyári táborhoz 1.

Kezditek szervezni a nyári tábort? Inspiráció gyanánt meg fogunk osztani veletek egy-két jól bevált ötletet, amik színesebbé és mókásabbá tehetik a nyári ifitábort.

Ifitábor tippek

“Minél többet delegálsz, annál több időd lesz arra, amihez csak te értesz és annál többször tudod használni azokat az ajándékokat, amiket te kaptál Istentől.” Közeleg a tábor és úgy érzed rajtad van minden felelőssége és feladata?

Féléves ifi tematika

Lassan indul vagy folytatódik az ifitek? Mi legyen az ifiken? Fogalmad sincs, hogy mi legyen a tematika? Mindig csak ad hoc jön az ötlet? Nem tudod mi érdekli a fiatalokat? Fogjunk össze! Próbálunk segíteni.

Extra alkalom ötletek

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunkMásodik rész: Extra alkalom ötletek Új sorozatunkban olyan segédanyagokat, tippeket, cikkeket osztunk meg amelyek az ifi tartásában, témájában segíthetnek neked…🤭🥶🥴

Bibliatanulmányozó módszerek 1

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk 📚📖harmadik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 1 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb formája. Korábban ha valaki bibliaóráról beszélt, akkor az nagyjából azt jelentette, hogy főleg áhítat jellegű rövid (hosszú) bevezető után, kérdéseket tett fel, melyet beszélgetés követett.

Bibliatanulmányozó módszerek 2

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk Negyedik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 2. Az fentebb említett leírások csak összefoglalók, ízelítők a módszerekből. Azok mély és teljes megismeréséhez több idő és ismeret szükséges, bemutatásként adtuk ezeket most közre.

Bibliatanulmányozó módszerek 3

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk ötödik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 3 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb és talán legfontosabb formája is. Ezzel a sorozattal az repertoárotokat akarjuk segíteni és bővíteni, hogy ebben a gamifikált generációban is legyen eszközötök a fiatalokkal igét tanulmányozni, úgy hogy az közben még élmény is a számukra és számodra is.

Újratervezés?

Valószínűleg sokan fellélegeztünk az elmúlt hét során, hogy lassan láthatjuk a fényt az alagút végén. Fokozatosan enyhültek a kijárási korlátozások, megnyílhatnak a templomaink, régóta nem látott arcokat láthatunk ismét- 1,5 méteres távolságból, maszkban, kesztyűben.

Karantinik

A kamaszok legfontosabb életfeladata az identitásuk kialakítása – énjük megtalálása, a hogyan lehetek azzá, aki vagyok és aki lenni szeretnék kérdésére a saját válaszaik felkutatása.

Rend a káoszban

Vannak, akik a mostani „homeofficeos” „maradjotthonos” időszakban szárnyalnak és remekül érzik magukat, talán túlságosan is nyomják azt a bizonyos gázpedált. Vannak azonban olyanok is, akik rendezetlenséget, a megszokott dolgok feletti gyászt élnek meg a mindennapjaikban és lefagytak. Esetleg nehézségeik akadnak azzal, hogy eredményesen végezzék a munkájukat, vagy minőségi időt töltsenek a családjukkal.

Járványügyi segélycsomag ifivezetők számára

ÚJ karantén sorozatunkban hetente fogunk jelentkezni ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? Jó válogatást!

Ifi Ambulancia

Szakrendelés az ifjúsági munkában szolgálók akut, vagy akár krónikus panaszaira és problémáira az ifik és ifimunkások egészsége megőrzésének, vagy visszaszerzésének érdekében.

Távol is együtt!

A koronavírus járvány elején elindítottunk egy ifióravázlat sorozatot, amit kifejezetten a kijárási korlátozások idejére terveztünk. Ezeket a vázlatokat kifejezetten online alkalmak megtartásához találtuk ki, 5-6 alkalmas sorozatok, melyek alkalmasak videós ifikhez.

MIZU kérdések

Úgy döntöttünk, hétről hétre egyre teljesebb mértékben elérhetővé tesszük a Mizu kártyák kérdéseit online. Ezzel szeretnénk segíteni Titeket, hogy könnyebben használhassátok a (táv-)játékok és beszélgetések során.

4 hetes kihívás | Hitbeli elmélyülés

A koronavírus nagy kihívásává vált a távolság: távolság az iskolatársaktól, ifis társaktól, munkatársaktól, barátoktól. Ennek a távolságnak viszont nem kell nőnie Isten és közöttünk, ezért is hívunk ki minden ifis közösséget egy 4 hetes 12 elmélkedést és feladatot tartalmazó sorozatra!

Mit csináljak, ha csak pár fiatal van az ifiben?

Íme pár kérdés, ötlet és gondolat, hogy mitévők legyünk, ha csak maroknyi emberből áll a közösségünk. Kik segítenek a növekedésben? Mi akadályozza a növekedést? Mitévő legyek, ha már nem is jönnek, mert annyira kevesen vannak? Íme egy kis gondolatébresztő…

Az ifivezető bűnvalló imádsága

Íme egy belső reflexió, ami azt gondolom, minden fiatalokkal foglalkozó számára gondolatébresztő. Engem önvizsgálatra indított a legutóbbi élményem. Íme egy imádság.

Az ifivezető feladatai

Íme egy diagram, hogy mit várnak tőlünk és amúgy a valóságban mit is csinálunk. Ha túl sok szakmai cikket olvastál már, akkor állj meg nevetni egy pillanatra…. 🙂

Mi Isten és az ember felelőssége a szolgálatban?

Van, aki azt mondja, minden rajtunk múlik, más inkább mindent Istenre hagy és tőle vár mindent. Csak az egyik lehet igaz ezek közül? Az Ifi szolgálatban mi a szerepe a benne levőknek? Kinek mi a felelőssége, hol van Isten és hol van az ember ebben?

Ne szorongj túl sokat a számokon

Sokszor a számokkal mérjük, hogy mennyire áldott vagy eredményes a szolgálatunk. Ez oda vezet, hogy nem azokra koncentrálunk, akik jelen vannak, hanem akik távol maradtak. Alább egy rövid kutatás minden ifi munkás megnyugtatására… 🙂

Kész ifióravázlatok

Nincs időd készülni? Vagy nem igazán tudod, hogyan is kellene? Szükséged lenne adott témában egy példára? Összeszedtem az általam ismert és számomra nagyon jól hasznosítható honlapokat, ahol összesen 131 ifi óravázlat közül válogathatsz.

IFI életpálya modell

Mi történik, ha egy fiatal már nem ifis korosztály? Hova kerül? És honnan érkeznek az ifibe a fiatalok? Van a gyülekezetben erre stratégia, modell? Ha nincs, gyere és gondolkozzunk együtt rajta. 🙂

Szükségeink vagy ajándékaink szerint szolgáljunk?

A szolgálatban legtöbbször az köti le a figyelmünket, hogy éppen aktuálisan mi a legszükségesebb teendő, mit kellene elvégezni és ha segítőket, szolgálókat keresünk akkor őket is ezeknek a szükségeknek betöltésére keressük…..

Miért fontos a cél?

Három részen át boncoltuk, hogy miért van IFI munka. Most nézzük meg azt a kérdést, hogy egyáltalán miért fontos, hogy legyen miért!

Hogy segítsük a fiatalokat az igehirdetés hallgatásában?

Közös tapasztalat, hogy a 10-15 éves korosztály nem különösen motivált, hogy beüljön a számára unalmas és hosszú Istentiszteletekre. De a szüleikkel mégis eljönnek sokszor. Mit tehetünk annak érdekében, hogy bevonjuk őket, megszerettesük velük az Istentiszteletet?

Ifi istentisztelet – példák, tippek, tanácsok

Ebben a témában sok-sok tapasztalat van országszerte, inkább csak megosztok, , felvillantok pár tippet és egy konkrét modellt, hogy ha szeretnél elindítsa a saját gondolataidat, ötleteidet a témában.

Betöltés…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.