Készülj fel!

Összegyűjtöttünk és kidolgoztunk pár ifióravázlatot és tematikát, melyek segítségül lehetnek egy alkalom, vagy egy félév tervezésekor. Ezek mellett találsz itt ötleteket az ifik megtartásához, amelyek szinté segítségül szolgálhatnak az év kezdetekor.


Kiemelt cikkek

Hogy segítsük a fiatalokat az igehirdetés hallgatásában?

Közös tapasztalat, hogy a 10-15 éves korosztály nem különösen motivált, hogy beüljön a számára unalmas és hosszú Istentiszteletekre. De a szüleikkel mégis eljönnek sokszor. Mit tehetünk annak érdekében, hogy bevonjuk őket, megszerettesük velük az Istentiszteletet?

4 hetes kihívás | Hitbeli elmélyülés

A koronavírus nagy kihívásává vált a távolság: távolság az iskolatársaktól, ifis társaktól, munkatársaktól, barátoktól. Ennek a távolságnak viszont nem kell nőnie Isten és közöttünk, ezért is hívunk ki minden ifis közösséget egy 4 hetes 12 elmélkedést és feladatot tartalmazó sorozatra!

MIZU kérdések

Úgy döntöttünk, hétről hétre egyre teljesebb mértékben elérhetővé tesszük a Mizu kártyák kérdéseit online. Ezzel szeretnénk segíteni Titeket, hogy könnyebben használhassátok a (táv-)játékok és beszélgetések során.

Ifióravázlatok – tematikák


Isten terve az életemmel – ifióravázlat

Az én ifiseim most pont az útkeresés időszakéba léptek. Már nem csak poénból kérdezik tőlük a szülők, rokonok és tanárok, hogy mivel fognak foglalkozni, ha felnőnek, hanem komoly kérdésként szegezik nekik, amire gyors és lehetőleg olyan választ szeretnének kapni, ami mindenkinek tetszik.

Extra alkalom ötletek

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunkMásodik rész: Extra alkalom ötletek Új sorozatunkban olyan segédanyagokat, tippeket, cikkeket osztunk meg amelyek az ifi tartásában, témájában segíthetnek neked…🤭🥶🥴

Kész ifióravázlatok

Nincs időd készülni? Vagy nem igazán tudod, hogyan is kellene? Szükséged lenne adott témában egy példára? Összeszedtem az általam ismert és számomra nagyon jól hasznosítható honlapokat, ahol összesen 131 ifi óravázlat közül válogathatsz.

Hogyan tartana ifit Jézus?


Hogyan tartana ifit Jézus? 1.

A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. Az első ezek közül: A feszültség keltés Ebben a sorozatban azokat az módszereket tanulmányozzuk, amik Jézus tanításaiban benne voltak és az ifi alkalmainkra nézve tanulságosak lehetnek.

Hogyan tartana IFI-t Jézus? 2.

A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A második ezek közül: Az aktualitás, időszerűség.

Hogyan tartana IFI-t Jézus? 3.

A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A harmadik ezek közül: Történeteket, és illusztrációkat használt.

Hogyan tartana IFI-t Jézus? 4.

A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A negyedik ezek közül: A kérdezés művészete.

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe?


Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 1.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Első rész – A fiatalok társadalma

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 2.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Második rész – A gyülekezetek felelőssége

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 3.

Új, elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Harmadik rész: “Mert soha nem is jártak” – Hogy van ez a Bibliában?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 4.

Elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Negyedik (egyben utolsó) rész: Mitől élő egy gyülekezet?

Bibliatanulmányozó módszerek


Bibliatanulmányozó módszerek 1

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk 📚📖harmadik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 1 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb formája. Korábban ha valaki bibliaóráról beszélt, akkor az nagyjából azt jelentette, hogy főleg áhítat jellegű rövid (hosszú) bevezető után, kérdéseket tett fel, melyet beszélgetés követett.

Bibliatanulmányozó módszerek 2

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk Negyedik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 2. Az fentebb említett leírások csak összefoglalók, ízelítők a módszerekből. Azok mély és teljes megismeréséhez több idő és ismeret szükséges, bemutatásként adtuk ezeket most közre.

Bibliatanulmányozó módszerek 3

“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk ötödik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 3 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb és talán legfontosabb formája is. Ezzel a sorozattal az repertoárotokat akarjuk segíteni és bővíteni, hogy ebben a gamifikált generációban is legyen eszközötök a fiatalokkal igét tanulmányozni, úgy hogy az közben még élmény is a számukra és számodra is.

Online ifi tippek


Játsszunk, de ne érjünk egymáshoz?!

Mit csináljunk, amikor legközelebb találkozunk? Összegyűjtöttünk olyan, eszközt alig igénylő játékokat, ahol egymás érintése nélkül játszhattok a csoporttal, kint és bent is.

Ünnepeink fontossága

A 21. század digitalizált, egyre elszigetelődő társadalmában az ünnepeink és rituális összejöveteleink fontossága és értéke szép lassan elhalványul. A családok szétszóródtak a világ minden tájára, a szabadidőhöz és munkához, hagyományokhoz és családi szellemi örökségekhez való viszonyulás is megváltozott az elmúlt évtizedek alatt.

Ideális hét karantén idején fiatalok számára

ÚJ karantén 🚧 sorozatunkban hetente jelentkezünk ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? A héten minden napra egy tipp, hogy a közösségetek ne szét essen, hanem megerősödjön ebben az időszakban.

Járványügyi segélycsomag ifivezetők számára

ÚJ karantén sorozatunkban hetente fogunk jelentkezni ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? Jó válogatást!

Tippek az évkezdéshez


Közösségépítés az ifiben 2.

Mit tehetünk, hogy az ifi a gyülekezet része legyen, ne egy attól független kisközösség? Mit tehetünk, ha túl különböző fiatalok vannak az ifiben? Mit kezdjünk azzal, ha klikeksedik az közösségünk?

Az érett és egészséges hit

Szoktál gondolkodni azon, hogy milyen az érett, az egészséges hit? Fejben ott vannak a kisebb-nagyobb célok, de mi felé akarjuk segíteni a fiatalokat folyamatosan?

Hogyan segítsünk a tiniknek imádkozni?

Az elmúlt években sokat küszködtem azzal, hogyan tudnék segíteni a diákjaimnak abban, hogy rendszeresen imádkozzanak. Nem könnyű rávenni őket, hogy minden nap szánjanak időt az imádkozásra.

Mitől lehet jó egy csoportbeszélgetés?

Sok fiatal magától is megnyílik, sok csoport magától is jól működik, sok vezető, ösztönösen jól vezet beszélgetést, de vannak akik küzdenek a csoportbeszélgetés beindulásával, a csendekkel, a beszélgetés akadozásával, a visszahúzódni vágyó fiatalokkal.

Mi várható el egy fiataltól?

Elvárás lehet bennünk sokszor, hogy a fiatalok az alkalmakon végig figyeljenek, az ige megérintse őket és egymást is szeretni tudják. Akár ifit, egyetemi kört, hittant vagy missziós programot tartunk, akár első alkalomról vagy sokadikról van szó. Sokszor viselkedési elvárást támasztunk magunkban a fiatalok felé.

Iskolai bántalmazás

A héten a hírekben és a közösségi médiában is szerepelt egy 16 éves fiú tragikus története, aminek részleteit nem ismerjük, de az iskolai bántalmazás, mint tényező megjelenik benne.

Ifi tematikák – 6 példa

Íme 6 különböző féléves terv a heti alkalmaitokhoz. Ha nem tudod mi legyen az ifiken, sokszor ad hoc alakul a téma, akkor segítség lehet ez a néhány inspiráló tematika.

Dogmatika fiataloknak

Amennyiben nyári olvasmányként rendszeres teológia böngészésére vágytok vagy van körülöttetek olyan fiatal, aki ez iránt érdeklődik, akkor jó szívvel ajánljuk ezt a fiataloknak készült, ötletes kiadványt.

Szombat-napi küzdelmek…

Tippek kezdő pihenőknek Miért érzem fáradtnak magam egy egyszerű hétvége után? Hova tűnik első nap a szabadságom enegriája? – kérdezem magamtól újra és újra. A mély, valódi pihenés nem egyszerű – gyakorolnunk kell. – állítja egyöntetűen az újságíró, az igehirdető és a lelkigondozó is. Véletlen lenne?

Kapcsold ki a kamerát!

Az egyik nagy kihívás az online ifikben, hogy rengeteget nézi magát az ember a képernyőn. Ez pedig közösségileg, teológiailag is rossz irányba vihet, mert magam kerülök a középpontba.

Önkéntes-lehetőségek

Hogy hova? Gyűjtöttünk nektek olyan lehetőségeket, amik egy karnyújtásnyira vannak, de könnyen lehet, hogy sose hallottál róluk! Meg olyanokat is, amikről közvetlen ismeretségi körből hallottunk nagyon jókat.

Féléves ifi tematika

Lassan indul vagy folytatódik az ifitek? Mi legyen az ifiken? Fogalmad sincs, hogy mi legyen a tematika? Mindig csak ad hoc jön az ötlet? Nem tudod mi érdekli a fiatalokat? Fogjunk össze! Próbálunk segíteni.

Mit csináljak, ha csak pár fiatal van az ifiben?

Íme pár kérdés, ötlet és gondolat, hogy mitévők legyünk, ha csak maroknyi emberből áll a közösségünk. Kik segítenek a növekedésben? Mi akadályozza a növekedést? Mitévő legyek, ha már nem is jönnek, mert annyira kevesen vannak? Íme egy kis gondolatébresztő…

Ifi istentisztelet – példák, tippek, tanácsok

Ebben a témában sok-sok tapasztalat van országszerte, inkább csak megosztok, , felvillantok pár tippet és egy konkrét modellt, hogy ha szeretnél elindítsa a saját gondolataidat, ötleteidet a témában.