Közösség – de hogyan?

Nehéz kérdés az ifi és a gyülekezet kapcsolata.
Számtalan kérdést vett fel, hogy a fiatalok hogyan tudnak jelen lenni a gyülekezetben és a gyülekezet később hogyan tud jelen lenni a fiatalok életében.


“A fiatalok a jövő gyülekezete.” Tényleg így van ez?

A Filippi levél legelső szavaiban Pál, Krisztus különleges, apostoli autoritásra elhívott embere úgy beszél Timóteusról, aki Pálnak egyébként “lelki gyermeke”, egy fiatalember, akire még később, efézusi gyülekezetvezető korában is fiatalként utal, szóval erről a “nagyifis srácról” úgy beszél Pál, mint vele együtt Krisztus Jézus szolgái, rabszolgái.

Ravasz László véleménye az Ifjúsági szervezetekről

Sokszor lehet konfliktus az Egyház és a missziós szervezetek között. Ezekben a vitákban felmerül, hogy azokat a missziós feladatokat, melyeket az Egyház magáénak vall, miért a szervezetek végzik, a gyülekezeteken kívül.

Tim Keller a fiatalokról

“Ha szülőként vagy ifi vezetőként azt szeretnénk hogy gyermekünk vagy fiataljaink szíve Krisztus és az ő evangéliuma felé forduljon, valamit kezdenünk kell azzal, hogy a kultúra magától értetődő igazságként misztifikálja a hiedelmeket.

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 4.

Elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Negyedik (egyben utolsó) rész: Mitől élő egy gyülekezet?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 3.

Új, elgondolkoztató sorozatunk célja, hogy véleményt formáljatok ti is ezekben a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Harmadik rész: “Mert soha nem is jártak” – Hogy van ez a Bibliában?

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 2.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Második rész – A gyülekezetek felelőssége

Miért nem jár sok fiatal gyülekezetbe 1.

Egy új, elgondolkoztató sorozatot indítunk. Célja, hogy véleményt formáljatok ti is a kérdésekben, beszélgetés induljon és szemléletváltások történjenek. Első rész – A fiatalok társadalma

Ünnepeink fontossága

A 21. század digitalizált, egyre elszigetelődő társadalmában az ünnepeink és rituális összejöveteleink fontossága és értéke szép lassan elhalványul. A családok szétszóródtak a világ minden tájára, a szabadidőhöz és munkához, hagyományokhoz és családi szellemi örökségekhez való viszonyulás is megváltozott az elmúlt évtizedek alatt.

Miért égnek ki az ifivezetők?

Te mibe fáradsz bele a legjobban? Egy júniusi ifjúsági kutatás alapján az elszigeteltség / magány, a lelki kiüresedettség, a vezetőlelkésszel való nehéz zöld ágra verődés és a túl sok kritika az a négy fő indok, ami miatt az ifjúsági vezetők kiégnek.

Ifi Ambulancia

Szakrendelés az ifjúsági munkában szolgálók akut, vagy akár krónikus panaszaira és problémáira az ifik és ifimunkások egészsége megőrzésének, vagy visszaszerzésének érdekében.

Az ifivezető bűnvalló imádsága

Íme egy belső reflexió, ami azt gondolom, minden fiatalokkal foglalkozó számára gondolatébresztő. Engem önvizsgálatra indított a legutóbbi élményem. Íme egy imádság.

Az ifivezető feladatai

Íme egy diagram, hogy mit várnak tőlünk és amúgy a valóságban mit is csinálunk. Ha túl sok szakmai cikket olvastál már, akkor állj meg nevetni egy pillanatra…. 🙂

IFI életpálya modell

Mi történik, ha egy fiatal már nem ifis korosztály? Hova kerül? És honnan érkeznek az ifibe a fiatalok? Van a gyülekezetben erre stratégia, modell? Ha nincs, gyere és gondolkozzunk együtt rajta. 🙂

Hogy segítsük a fiatalokat az igehirdetés hallgatásában?

Közös tapasztalat, hogy a 10-15 éves korosztály nem különösen motivált, hogy beüljön a számára unalmas és hosszú Istentiszteletekre. De a szüleikkel mégis eljönnek sokszor. Mit tehetünk annak érdekében, hogy bevonjuk őket, megszerettesük velük az Istentiszteletet?

Ifi istentisztelet – példák, tippek, tanácsok

Ebben a témában sok-sok tapasztalat van országszerte, inkább csak megosztok, , felvillantok pár tippet és egy konkrét modellt, hogy ha szeretnél elindítsa a saját gondolataidat, ötleteidet a témában.

3 téveszme – Miért tartsunk ifit? 1.

A három részes sorozat első fejezete. Ebben a cikkben a 3 leggyakoribb, legismertebb, mégis leginkább téves célt feddjük fel ami eltéríthet minket a  szolgálatunk valódi céljai felől.

Mennyire fontos az ifimunka ma Magyarországon?

A Károli Gáspár Református Egyetem telefonos lekérdezést végzett az MRE címtárában szereplő gyülekezetekből véletlen mintavétellel kiválasztott 400 gyülekezet körében 2014-ben.