
Készülj fel!
Fontosnak tartjuk, hogy ne csak az ifi keretei működjenek jól, hanem hogy a tartalma is erős, átgondolt és megszólító legyen. Ezért is kidolgoztunk óravázlatokat, tematikákat, és pár tippet gyűjtöttünk még a változatos ifikhez.

Óravázlatok
Ha egy-egy ifire szükséged van segítségre, akkor itt kigyűjtöttünk párat nektek!
Extra alkalom ötletek
“Mi legyen az ifiken?” sorozatunkMásodik rész: Extra alkalom ötletek Új sorozatunkban olyan segédanyagokat, tippeket, cikkeket osztunk meg amelyek az ifi tartásában, témájában segíthetnek neked…🤭🥶🥴
Kész ifióravázlatok
Nincs időd készülni? Vagy nem igazán tudod, hogyan is kellene? Szükséged lenne adott témában egy példára? Összeszedtem az általam ismert és számomra nagyon jól hasznosítható honlapokat, ahol összesen 131 ifi óravázlat közül válogathatsz.

Ti küldtétek!
Csapatunkkal folyamatosan azon dolgozunk, hogy segítsünk titeket, ifimunkásokat. Ám van, hogy kapunk plusz segítséget önkénteseinktől és külsős ifimunkásoktól. Itt azokat az anyagokat gyűjtöttük össze, amiket ők dolgoztak ki, hogy még több ifióravázlatból és tematikából tudjatok inspirálódni és válogatni.
Isten terve az életemmel – ifióravázlat
Az én ifiseim most pont az útkeresés időszakéba léptek. Már nem csak poénból kérdezik tőlük a szülők, rokonok és tanárok, hogy mivel fognak foglalkozni, ha felnőnek, hanem komoly kérdésként szegezik nekik, amire gyors és lehetőleg olyan választ szeretnének kapni, ami mindenkinek tetszik.

Tematikák
Tervezz hosszabb távra! Vannak olyan témák, amelyek túlmutatnak egy alkalomon – ezért dolgoztunk ki több alkalmas tematikákat is számodra!
Ifi tematikák – 6 példa
Íme 6 különböző féléves terv a heti alkalmaitokhoz. Ha nem tudod mi legyen az ifiken, sokszor ad hoc alakul a téma, akkor segítség lehet ez a néhány inspiráló tematika.
Féléves ifi tematika
Lassan indul vagy folytatódik az ifitek? Mi legyen az ifiken? Fogalmad sincs, hogy mi legyen a tematika? Mindig csak ad hoc jön az ötlet? Nem tudod mi érdekli a fiatalokat? Fogjunk össze! Próbálunk segíteni.

Ötletek
Az ifi fókuszában az adott téma áll – de még sok minden veszi körbe, ezekhez adunk pár ötletet!
Közösségépítés az ifiben 3.
Sejtem, hogy ifivezetőként a kézzel fogható tanácsok, tippek is érdekelnek. Íme egy külön gyűjtemény, ahol inspirálodhatsz.
Közösségépítés az ifiben 2.
Mit tehetünk, hogy az ifi a gyülekezet része legyen, ne egy attól független kisközösség? Mit tehetünk, ha túl különböző fiatalok vannak az ifiben? Mit kezdjünk azzal, ha klikeksedik az közösségünk?
Erre nem számítottál | 2020-as ökumenikus ifjúságkutatás 2.
2020-ban készült egy magyarországi kutatás, amelyben több mint 1300 fiatal (14-29 éves korosztály) vett részt.
Közösségépítés az ifiben 1.
Az ifjúsági munkásoknak szüksége van programok megszervezésére, hogy újak jöjjenek és a közösség épüljön.
Az érett és egészséges hit
Szoktál gondolkodni azon, hogy milyen az érett, az egészséges hit? Fejben ott vannak a kisebb-nagyobb célok, de mi felé akarjuk segíteni a fiatalokat folyamatosan?
Hogyan segítsünk a tiniknek imádkozni?
Az elmúlt években sokat küszködtem azzal, hogyan tudnék segíteni a diákjaimnak abban, hogy rendszeresen imádkozzanak. Nem könnyű rávenni őket, hogy minden nap szánjanak időt az imádkozásra.
Mitől lehet jó egy csoportbeszélgetés?
Sok fiatal magától is megnyílik, sok csoport magától is jól működik, sok vezető, ösztönösen jól vezet beszélgetést, de vannak akik küzdenek a csoportbeszélgetés beindulásával, a csendekkel, a beszélgetés akadozásával, a visszahúzódni vágyó fiatalokkal.
Dogmatika fiataloknak
Amennyiben nyári olvasmányként rendszeres teológia böngészésére vágytok vagy van körülöttetek olyan fiatal, aki ez iránt érdeklődik, akkor jó szívvel ajánljuk ezt a fiataloknak készült, ötletes kiadványt.
Ötletek a húsvéti online ifihez
Noha nem könnyű megélni azt, hogy nem ünnepelhetjük a gyülekezet közösségében Jézus Krisztus feltámadását, remek hír, hogy a modern technológiának köszönhetően online mégis ünnepelhetünk együtt. Megosztunk veletek néhány tippet, amelyek segíthetnek a felkészülésben:
Játsszunk, de ne érjünk egymáshoz?!
Mit csináljunk, amikor legközelebb találkozunk? Összegyűjtöttünk olyan, eszközt alig igénylő játékokat, ahol egymás érintése nélkül játszhattok a csoporttal, kint és bent is.
Ünnepeink fontossága
A 21. század digitalizált, egyre elszigetelődő társadalmában az ünnepeink és rituális összejöveteleink fontossága és értéke szép lassan elhalványul. A családok szétszóródtak a világ minden tájára, a szabadidőhöz és munkához, hagyományokhoz és családi szellemi örökségekhez való viszonyulás is megváltozott az elmúlt évtizedek alatt.
Ideális hét karantén idején fiatalok számára
ÚJ karantén 🚧 sorozatunkban hetente jelentkezünk ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? A héten minden napra egy tipp, hogy a közösségetek ne szét essen, hanem megerősödjön ebben az időszakban.
Bibliatanulmányozó módszerek 1
“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk 📚📖harmadik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 1 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb formája. Korábban ha valaki bibliaóráról beszélt, akkor az nagyjából azt jelentette, hogy főleg áhítat jellegű rövid (hosszú) bevezető után, kérdéseket tett fel, melyet beszélgetés követett.
Bibliatanulmányozó módszerek 2
“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk Negyedik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 2. Az fentebb említett leírások csak összefoglalók, ízelítők a módszerekből. Azok mély és teljes megismeréséhez több idő és ismeret szükséges, bemutatásként adtuk ezeket most közre.
Bibliatanulmányozó módszerek 3
“Mi legyen az ifiken?” sorozatunk ötödik rész: Bibliatanulmányozó módszerek 3 A bibliatanulmányozás az ifjúsági óra legelterjedtebb és talán legfontosabb formája is. Ezzel a sorozattal az repertoárotokat akarjuk segíteni és bővíteni, hogy ebben a gamifikált generációban is legyen eszközötök a fiatalokkal igét tanulmányozni, úgy hogy az közben még élmény is a számukra és számodra is.
Hogyan tartsunk ifit koronavírus idején?
Egyáltalán tartsunk? Vagy ne? Ebben a posztban segíteni szeretnénk nektek szempontokkal, konkrét ötletekkel, segédeszközökkel.
7 mókás tipp a változatos „karantén ifikhez”
Pár tippet szeretnénk elétek tárni, amivel egy kis változatosságot tudtok vinni a négy fal közé szorított ifikbe!
MIZU kérdések
Úgy döntöttünk, hétről hétre egyre teljesebb mértékben elérhetővé tesszük a Mizu kártyák kérdéseit online. Ezzel szeretnénk segíteni Titeket, hogy könnyebben használhassátok a (táv-)játékok és beszélgetések során.
4 hetes kihívás | Hitbeli elmélyülés
A koronavírus nagy kihívásává vált a távolság: távolság az iskolatársaktól, ifis társaktól, munkatársaktól, barátoktól. Ennek a távolságnak viszont nem kell nőnie Isten és közöttünk, ezért is hívunk ki minden ifis közösséget egy 4 hetes 12 elmélkedést és feladatot tartalmazó sorozatra!
Mit csináljak, ha csak pár fiatal van az ifiben?
Íme pár kérdés, ötlet és gondolat, hogy mitévők legyünk, ha csak maroknyi emberből áll a közösségünk. Kik segítenek a növekedésben? Mi akadályozza a növekedést? Mitévő legyek, ha már nem is jönnek, mert annyira kevesen vannak? Íme egy kis gondolatébresztő…
10 tipp – hogyan használjuk a digitális világ lehetőségeit egy ifialkalmon
Jópár IFI vezető kollégával összeszedtünk egy listát, hogy mi miként használjuk a digitális világ lehetőségeit az ifiken. Ha már úgyis körbe veszi őket, miként tudjuk ezt felhasználni.
Hogyan tartana IFI-t Jézus? 4.
A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A negyedik ezek közül: A kérdezés művészete.
Hogyan tartana IFI-t Jézus? 3.
A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A harmadik ezek közül: Történeteket, és illusztrációkat használt.
Hogyan tartana IFI-t Jézus? 2.
A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. A második ezek közül: Az aktualitás, időszerűség.
Hogyan tartana ifit Jézus? 1.
A sorozat Jézus tanításának 5 alapvető jellemzőjét veszi végig, melyek beépíthetőek a mai ifi alkalmainkba is. Az első ezek közül: A feszültség keltés Ebben a sorozatban azokat az módszereket tanulmányozzuk, amik Jézus tanításaiban benne voltak és az ifi alkalmainkra nézve tanulságosak lehetnek.