Üdvözlünk a saját kis karantén idejére felállított szobánkban!

Ez a szoba arra szolgál, hogy feltöltsük mindennel, ami belefér egy szobába. Avagy karantén ötleteket fogunk megosztani veletek, amik segítségül lesznek számotokra a karantén idején!

Hogyan gyűjtsük újra össze a fiatalokat?

Van ahol megerősödtek és megújultak a közösségek az elmúlt másfél évben, van ahol pedig szétszéledtek és nehéz újra összekovácsolni a közösséget. Azoknak segítség ez a poszt, akik össze szeretnék gyűjteni a fiatalokat a járvány okozta megtépázottság után.

Visszatérés az offline világba

Kiket kell majd megszólítanunk, ha szeretnénk offline ifit koronavírus után? Ne várjuk el, hogy a fiataljaink csak úgy átjönnek az onlineból az offline alkalmainkra. Csalódás fog érni minket, ha erre készülünk. Főleg, ha még új tagok is lettek az online időszak alatt.

Távolba meredős kérdések

Állítólag a Ford vezérigazgatójának van egy napi szokása, hogy napi 1 órán keresztül csak néz ki az ablakon és gondolkodik. Nem az aktuális teendőkön, hanem a nagyobb távlatokon. Mark DeVries – a Sustainable Youth Ministry vezetője szerint – az ifjúsági munkában szükség van erre a heti kitekintésre.

Kapcsold ki a kamerát!

Az egyik nagy kihívás az online ifikben, hogy rengeteget nézi magát az ember a képernyőn. Ez pedig közösségileg, teológiailag is rossz irányba vihet, mert magam kerülök a középpontba.

Segítség szülőknek

Elindultak a házi iskolák. Már rég kérdeznek a fiatalok a vírusról, az online térben maguk is tájékozódnak és híreket gyűjtenek. “A felnőttek idegesek, bizonytalanok, a vírus okozta -percről percre változó- hírek és álhírek között nehezen tájékozódnak”.

Játsszunk, de ne érjünk egymáshoz?!

Mit csináljunk, amikor legközelebb találkozunk? Összegyűjtöttünk olyan, eszközt alig igénylő játékokat, ahol egymás érintése nélkül játszhattok a csoporttal, kint és bent is.

Visszatekintés, elengedés, tervezés

Mindannyian kezdjük érezni a félév végének és a nyár új kihívásainak közeledtét. Az ifimunkában az iskolai tanév vége és a nyár kezdete egy új időszak. Idén ez különösen extrém, hiszen a tavasz sem volt szokványos, így talán még nagyobb váltás ez a mostani nyár- több bizonytalansággal, olyan feladatokkal, amik eddig nem voltak, másfajta szabadidővel.

Ünnepeink fontossága

A 21. század digitalizált, egyre elszigetelődő társadalmában az ünnepeink és rituális összejöveteleink fontossága és értéke szép lassan elhalványul. A családok szétszóródtak a világ minden tájára, a szabadidőhöz és munkához, hagyományokhoz és családi szellemi örökségekhez való viszonyulás is megváltozott az elmúlt évtizedek alatt.

Jöhet egy kis internetfüggőség?

Vajon gondoltuk volna pár héttel ezelőtt, hogy az internet, a különböző közösségi média portálok és az online tér az eddiginél is fontosabb szerepet tölthet be a mindennapjainkban? Az otthonról végzett munka (home office) és az iskolák bezárása miatti otthoni tanulás megköveteli a különböző online platformok, videókonferencia-megoldások, videóüzenetek stb. fokozott használatát.

Hogyan találjunk szolgáló társakat?

A cél az új szolgálók bevonásával nemcsak az, hogy kevesebb legyen rajtad, hanem hogy még inkább azzal tudj foglalkozni, ami az ajándékod és vezetőként feladatod. Továbbá az új szolgálók bevonásával nemcsak te, de maguk a fiatalok is nyernek, nekik is több lesz.

Ideális hét karantén idején fiatalok számára

ÚJ karantén 🚧 sorozatunkban hetente jelentkezünk ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? A héten minden napra egy tipp, hogy a közösségetek ne szét essen, hanem megerősödjön ebben az időszakban.

Újratervezés?

Valószínűleg sokan fellélegeztünk az elmúlt hét során, hogy lassan láthatjuk a fényt az alagút végén. Fokozatosan enyhültek a kijárási korlátozások, megnyílhatnak a templomaink, régóta nem látott arcokat láthatunk ismét- 1,5 méteres távolságból, maszkban, kesztyűben.

Karantinik

A kamaszok legfontosabb életfeladata az identitásuk kialakítása – énjük megtalálása, a hogyan lehetek azzá, aki vagyok és aki lenni szeretnék kérdésére a saját válaszaik felkutatása.

Rend a káoszban

Vannak, akik a mostani „homeofficeos” „maradjotthonos” időszakban szárnyalnak és remekül érzik magukat, talán túlságosan is nyomják azt a bizonyos gázpedált. Vannak azonban olyanok is, akik rendezetlenséget, a megszokott dolgok feletti gyászt élnek meg a mindennapjaikban és lefagytak. Esetleg nehézségeik akadnak azzal, hogy eredményesen végezzék a munkájukat, vagy minőségi időt töltsenek a családjukkal.

Járványügyi segélycsomag ifivezetők számára

ÚJ karantén sorozatunkban hetente fogunk jelentkezni ötletekkel, segédanyagokkal, amiket fel tudtok használni a saját közösségeitekben. A fő kérdés: Hogyan tudunk most a fiatalok felé szolgálni? Jó válogatást!

Ifi Ambulancia

Szakrendelés az ifjúsági munkában szolgálók akut, vagy akár krónikus panaszaira és problémáira az ifik és ifimunkások egészsége megőrzésének, vagy visszaszerzésének érdekében.

Távol is együtt!

A koronavírus járvány elején elindítottunk egy ifióravázlat sorozatot, amit kifejezetten a kijárási korlátozások idejére terveztünk. Ezeket a vázlatokat kifejezetten online alkalmak megtartásához találtuk ki, 5-6 alkalmas sorozatok, melyek alkalmasak videós ifikhez.

MIZU kérdések

Úgy döntöttünk, hétről hétre egyre teljesebb mértékben elérhetővé tesszük a Mizu kártyák kérdéseit online. Ezzel szeretnénk segíteni Titeket, hogy könnyebben használhassátok a (táv-)játékok és beszélgetések során.

4 hetes kihívás | Hitbeli elmélyülés

A koronavírus nagy kihívásává vált a távolság: távolság az iskolatársaktól, ifis társaktól, munkatársaktól, barátoktól. Ennek a távolságnak viszont nem kell nőnie Isten és közöttünk, ezért is hívunk ki minden ifis közösséget egy 4 hetes 12 elmélkedést és feladatot tartalmazó sorozatra!